مرغ پرونده دادگاه بابک زنجانی اخبار سیاسی و اجتماعی

مرغ: پرونده دادگاه بابک زنجانی اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری مدیران شرکت‌ها و موسسات موسیقایی از شرایط اجراهای زنده در ایام روزه‌داری می‌گویند

مدیران شرکت های برگزارکننده کنسرت می گویند، اجرای زنده موسیقی پاپ در ماه رمضان ظاهرا از نظر دفتر موسیقی و اداره اماکن نیروی انتظامی مسئله ای ندارد ولی مشخص نیس

مدیران شرکت‌ها و موسسات موسیقایی از شرایط اجراهای زنده در ایام روزه‌داری می‌گویند

مدیران شرکت ها و موسسات موسیقایی از شرایط اجراهای زنده در ایام روزه داری می گویند

عبارات مهم : اداره

مدیران شرکت های برگزارکننده کنسرت می گویند، اجرای زنده موسیقی پاپ در ماه رمضان ظاهرا از نظر دفتر موسیقی و اداره اماکن نیروی انتظامی مسئله ای ندارد ولی مشخص نیست آیا برگزار نمی شود.

مدیران شرکت‌ها و موسسات موسیقایی از شرایط اجراهای زنده در ایام روزه‌داری می‌گویند

رمضان، چند سالی است در کشور عزیزمان ایران با سریال ها و برنامه های خاص تلویزیونی و جنگ های خوش حالی در بوستان های شهری، حال و هوای ضیافت پیدا کرده هست. علاوه بر رونق سالن های سینما با طرح افطار تا سحر، تئاتر هم در این ایام، مثل دیگر اوقات سال، شب هایی گرم و پر رونق را سپری می کند. در میان تمام این هنرها و رسانه ها، ولی موسیقی شرایط متفاوتی را تجربه می کند؛ در ۱۰ روز اول ماه رمضان، تنها کنسرت های سنتی اجازه برگزاری دارند و در طول تمام ماه هیچ خبری از اجراهای پاپ نیست.

برگزاری کنسرت پاپ در ماه رمضان نیاز به مجوزهایی دارد که باید از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دفتر موسیقی، اداره اماکن نیروی انتظامی صادر شوند. در این میان با این که برگزاری اجراهای زنده پاپ با هیچ منع نوشته شده است ای روبرو نیست، مدیران شرکت های برگزارکننده کنسرت دقیقا نمی دانند مسئله کجاست که این مجوزها صادر نمی شود.

مدیران شرکت های برگزارکننده کنسرت می گویند، اجرای زنده موسیقی پاپ در ماه رمضان ظاهرا از نظر دفتر موسیقی و اداره اماکن نیروی انتظامی مسئله ای ندارد ولی مشخص نیس

آن چه در ادامه می خوانید صحبت های محمدحسین توتونچیان، مدیر شرکت آواسازان ققنوس، محمدجواد حاتم پور، مدیر شرکت آوای فروهر، صدرالدین حسین خانی، مدیر شرکت کشور عزیزمان ایران گام و محسن رجب پور مدیر شرکت ترانه شرقی است که روایت هایی متفاوت از این ماجرا دارند.

از راست بالا؛ محمدحسین توتونچیان، محمدجواد حاتم پور، صدرالدین حسین خانی، محسن رجب پور

توتونچیان: برگزاری کنسرت پاپ در ماه رمضان در اختیار دفتر موسیقی نیست

مدیران شرکت‌ها و موسسات موسیقایی از شرایط اجراهای زنده در ایام روزه‌داری می‌گویند

محمدحسین توتونچیان، مدیر شرکت آواسازان ققنوس در مورد مجوزهای مورد نیاز جهت برگزاری کنسرت پاپ در ماه رمضان توضیح می دهد: « در همان مرحله اول، دفتر موسیقی مجوزی در این خصوص صادر نمی کند و نامه ای به اداره اماکن نیروی انتظامی نمی دهد که ما نظر آن ها را بدانیم. در حالی که این ماه، ماه عید مسلمانان است و در همه دنیا مراسم خوش حالی گرفته می شود نمی دانیم آیا در کشور عزیزمان ایران به گونه دیگری برخورد می شود.»

توتونچیان در مورد برگزاری کنسرت های سنتی در این ماه توضیح می دهد: «از چند سال پیش اعلام شد برگزاری کنسرت موسیقی سنتی در ۱۰ روز اول رمضان ایرادی ندارد که خود گامی به جلو محسوب می شود ولی برخوردها با موسیقی پاپ متفاوت هست. با توجه به ضرورت حفظ حرمت روزهای ضربت خوردن و شهادت حضرت علی (ع) و شب های قدر، قطعا برگزاری کنسرت از ۱۸ تا ۲۴ ماه مبارک رمضان باید تعطیل شود ولی پرسش این جاست که آیا برگزاری کنسرت پاپ را فقط در همان چند شب تعطیل نمی کنند و به کل ماه تسری اش می دهند؟»

مدیران شرکت های برگزارکننده کنسرت می گویند، اجرای زنده موسیقی پاپ در ماه رمضان ظاهرا از نظر دفتر موسیقی و اداره اماکن نیروی انتظامی مسئله ای ندارد ولی مشخص نیس

او در مورد این که آیا هیچ وقت در مورد برگزاری کنسرت پاپ در ماه رمضان با فرزاد طالبی مدیرکل دفتر موسیقی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صحبت کرده است یا نه می گوید: «با این که فرزاد طالبی را به عنوان مدیری دوست داشتنی و ماخوذ به حیا می شناسم و بسیار هم دوستش دارم ولی هیچ وقت چنین کاری نخواهم کرد چون تصمیم گیری در این مورد را در حوزه مسئولیت وزارت ارشاد نمی دانم و گمان می کنم جزو اختیاراتشان نیست.»

حاتم پور: دفتر موسیقی مجوز می دهد ولی اداره اماکن نیروی انتظامی نه

محمدجواد حاتم پور، مدیر شرکت آوای فروهر در مورد این که آیا تاکنون مجوزی جهت برگزاری کنسرت پاپ در ماه رمضان از سوی دفتر موسیقی و اداره اماکن نیروی انتظامی صادر شده است هست، یا خیر پاسخ می دهد: «تا جایی که من اطلاع دارم برگزاری کنسرت پاپ در ماه رمضان قبلا مجاز نبود ولی در حال حاضر دفتر موسیقی مجوز می دهد. با این حال اداره اماکن نیروی انتظامی با محدودیت به صدور مجوز می پردازد و در نتیجه تنها می توانیم بعد از اذان مغرب در یک نوبت روی صحنه برویم و کارمان را پیش از شب دوازدهم تمام کنیم.»

مدیران شرکت‌ها و موسسات موسیقایی از شرایط اجراهای زنده در ایام روزه‌داری می‌گویند

حاتم پور ادامه می دهد: «پس حتی در صورت داشتن مجوز دفتر موسیقی و موافقت سالنی چون مرکز همایش های برج میلاد، به واسطه نداشتن مجوز اداره اماکن، برگزاری کنسرت در این ماه برایمان صرفه اقتصادی ندارد. در صورتی که اگر می توانستیم مانند سینماداران طرحی چون اکران افطار تا سحر را پیاده کنیم، قطعا با استقبال مخاطب مواجه می شدیم.»

حسین خانی: ظاهرا هیچ مشکلی وجود ندارد ولی در عین حال نمی شود!

صدرالدین حسین خانی، مدیر شرکت کشور عزیزمان ایران گام نیز در مورد پرسشها برگزاری کنسرت پاپ در ماه رمضان می گوید: «نمونه عینی اش این که می خواستیم جهت برگزاری کنسرت محمد علیزاده در ۱۷، ۱۸ و ۱۹ خرداد مصادف با شب تولد حضرت امام حسن مجتبی (ع) در هفتمین جشنواره رمضانی «شهر خدا» در برج میلاد مجوز بگیریم تا بعد از افطار یک نوبت اجرا داشته باشد ولی اداره اماکن مجوز نداد. نمی دانیم مسئله کجاست که نمی شود! ظاهرا هیچ مشکلی وجود ندارد ولی در عین حال نمی شود!»

رجب پور: دفتر موسیقی مشکلی جهت صدور مجوز ندارد

محسن رجب پور، مدیر شرکت ترانه شرقی هم در مورد تصویر العمل دفتر موسیقی نسبت به برگزاری کنسرت های موسیقی پاپ در ماه رمضان می گوید: «براساس آن چه توافق شد و آن چه دفتر موسیقی اعلام کرد، صدور مجوز قبل از شب های قدر در ماه رمضان بلامانع است و این توافق در مورد همه گونه های موسیقی صدق می کند و ما به عنوان اعضای یک صنف معتقدیم این اتفاق باید سریعتر از این ها و در سال های گذشته رخ می داد. ماه رمضان ماه مبارکی هست، ماه مراسم خوش حالی است و به همین علت در سال های قبل جُنگی برگزار می شد به اسم «جُنگ رمضان» که در آن، موسیقی و سایر گونه های هنر به نازل ترین شکل ممکن به اجرا درمی آمد و چه بهتر که اکنون به جای آن گونه جُنگ ها، موسیقی به شکل درستش اجرا شود.»

او تصریح می کند: «طبق صحبتی که با فرزاد طالبی، مدیرکل دفتر موسیقی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشتیم، او نیز از این عنوان ابراز رضایت کرد و قرار بر این شد که مجوزها صادر شود. در مورد اداره اماکن نیروی انتظامی هم تا آن جا که اطلاع دارم، چند روز قبل از ماه رمضان در حال گرفتن استعلام های مورد نیاز از سلسله مراتب های بالاتر در این خصوص بودند تا بتوانند در این مورد همکاری کنند. البته من الان دیگر در کشور عزیزمان ایران نیستم و خبر ندارم که بعد از آن چه اتفاقی رخ داد.»

خبرآنلاین

واژه های کلیدی: اداره | کنسرت | موسیقی | برگزاری | ماه رمضان | نیروی انتظامی | روز اول ماه رمضان | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs