مرغ پرونده دادگاه بابک زنجانی اخبار سیاسی و اجتماعی

مرغ: پرونده دادگاه بابک زنجانی اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار بین الملل بشار اسد تا اطلاع ثانونی روی کار است / واشنگتن پست

روزنامه واشنگتن پست از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا به این علت که منطقه نفوذ این کشور در خاورمیانه را به تدریج به نفع روسیه رها می‌کند، انتقاد کرد. 

بشار اسد تا اطلاع ثانونی روی کار است / واشنگتن پست

واشنگتن پست: بشار اسد تا اطلاع ثانونی روی کار است

عبارات مهم : روسیه

روزنامه واشنگتن پست از دونالد ترامپ، مدیر جمهوری آمریکا به این علت که منطقه نفوذ این کشور در خاورمیانه را به تدریج به نفع روسیه رها می کند، انتقاد کرد.

به گزارش ایسنا، روزنامه واشنگتن پست با طرح این امر، اشاره کرد که نقش برجسته روسیه در حل و فصل درگیری ها در سوریه به صورت عجیبی مورد استقبال گسترده دونالد ترامپ، مدیر جمهوری آمریکا قرار گرفت.

بشار اسد تا اطلاع ثانونی روی کار است / واشنگتن پست

از روز سه شنبه جلسه جدیدی از مذاکرات اطراف سوریه با نظارت شرکت ملل برگزار شده است که این امر بعد از کنفرانس های برگزار شده است در روسیه و عربستان سعودی طی هفته اخیر و همچنین گفت وگوی تلفنی طولانی میان ولادیمیر پوتین، مدیر جمهوری روسیه و دونالد ترامپ، مدیر جمهوری آمریکاست.

اظهارات مطرح شده است اطراف آنچه که در جریان آن مذاکرات عنوان شد ضد و نقیض مانده است ولی مساله ای که براق است عبارت است از اینکه حمایت گسترده روسیه از بشار اسد، مدیر جمهوری سوریه در عرصه دیپلماتیک نیز ادامه خواهد یافت.

روزنامه واشنگتن پست از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا به این علت که منطقه نفوذ این کشور در خاورمیانه را به تدریج به نفع روسیه رها می‌کند، انتقاد کرد. 

واشنگتن پست به دیدار پوتین و اسد در مسکو پرداخت و تاکید کرد که تصویر انتشار یافته از این دیدار نقش روسیه را تشریح می کند و نشان می دهد که مسکو موفق شد که اسد را از شکست نظامی نجات دهد و روسیه همچنین در محقق ساختن پیروزی های متعددی علیه مخالفان مورد حمایت غرب ظرف دو سال گذشته نقش داشته است.

همچنین نشست هایی که به میزبانی روسیه بعد از دیدار پوتین با اسد برگزار شد تاکید مجددی بر این است که کارها دیپلماتیک مسکو بعد از پیروزی نظامی بر ماندن بشار اسد در قدرت تا اطلاع ثانونی متمرکز خواهد بود که این مساله عرصه جدیدی را جهت روسیه در خاورمیانه به ارمغان می آورد و آمریکا را به صورت بیشتری به حاشیه می راند.

واشنگتن پست نوشت که متاسفانه کسی که از طرح روسیه در حمایت از اسد بیشترین خرسندی را دارد، دونالد ترامپ است و این علی رغم آن است که طرح روسیه، نفوذ کشور عزیزمان ایران در سوریه را زیاد خواهد کرد.

بشار اسد تا اطلاع ثانونی روی کار است / واشنگتن پست

دونالد ترامپ بعد از تماس تلفنی اش با ولادیمیر پوتین نسبت به طرح روسیه در سوریه حمایت کرد که براساس این طرح، مذاکراتی میان اسد و مخالفان جهت تدوین قانون اساسی تازه سوریه صورت می گیرد و این طرحی است که ترکیه و کشور عزیزمان ایران نیز از آن پشتیبانی کردند.

این در حالی است که عربستان با برگزاری کنفرانس گسترده مخالفان سوری در ریاض از این طرح حمایت کرد که در جریان این کنفرانس تمامی طرف های سوری مخالف ماندن اسد را به حاشیه راند.

روزنامه واشنگتن پست از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا به این علت که منطقه نفوذ این کشور در خاورمیانه را به تدریج به نفع روسیه رها می‌کند، انتقاد کرد. 

مسؤولانی در دولت ترامپ گفته اند که پوتین تعهد داده است انتخاباتی با نظارت شرکت ملل در آخر کار با همکاری تمامی سوری ها از جمله نیمی از ساکنان آواره شده است برگزار شود.

آنطور که واشنگتن پست نوشته است حتی اگر انتخاباتی آزاد و سالم برگزار شود اسد هیچ جایی نخواهد داشت که مسکو نیز این مساله را می داند و به همین علت مسکو و پایتخت کشور عزیزمان ایران تکمیل این طرح را نخواهند پذیرفت.

بشار اسد تا اطلاع ثانونی روی کار است / واشنگتن پست

پنتاگون تلاش می کند نفوذ خود را از طریق این روند سیاسی حفظ کند و آمریکا اعتقاد است که این روند سیاسی این امکان را فراهم می کند که حمایت طولانی تری از نیروهای کرد و عرب در شمال سوریه که میدان های مهم نفتی در سوریه را تحت تصرف دارند، صورت بگیرد.

این در حالی است که ترامپ به رجب طیب اردوغان، مدیر جمهوری ترکیه وعده داده است که ارسال محموله های سلاح به نیروهای کرد را متوقف خواهد کرد و این اظهاراتی است که جهت تیم امنیت ملی آمریکا غافلگیرکننده بوده است.

این روزنامه نوشت: با وجود ضعف مخالفان ولی پوتین نخواهد توانست که یک شهرک روسی را در سوریه ایجاد کند که این امر علت به تعویق افتادن کنفرانسی است که امید می رفت پوتین آن را در سوچی در هفته جاری جهت بررسی پیشنهادها اطراف قانون اساسی برگزار کند.

مخالفان سوری با این کنفرانس مخالفت کرده و ترجیح دادند که مذاکره در ژنو صورت بگیرد و این در حالی است که اردوغان به همکاری کردها اعتراض کرده است.

اما با وجود این شکستی که یک شکست زودهنگام جهت تلاش های پوتین به نظر می رسد مساله قطعی این است که روسیه جای ایالات متحده را در حال حاضر به عنوان قدرتی جهت حل و فصل مهمترین درگیری ها در خاورمیانه گرفته است.

همچنین استقبال ترامپ از این نقش روسیه بعد از کارنامه فاجعه بار باراک اوباما در سوریه منجر به این خواهد شد که فروپاشی رهبری جهانی آمریکا سریع تر صورت بگیرد.

واژه های کلیدی: روسیه | سوریه | پوتین | آمریکا | برگزاری | دولت ترامپ | واشنگتن پست | دونالد ترامپ | ولادیمیر پوتین

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs